❗️ In order to use Verkami you must do it from another browser. Install or enter from: Microsoft Edge, Chrome or Firefox. Microsoft has stopped updating the Internet Explorer browser you are using and it is no longer compatible with most websites.

" 10 anys d'escola: fem un llibre"

L'Escola Carrilet aquest curs fa 10 anys. Per celebrar-ho farem un llibre que reculli les nostres vivències, el que som i el que fem. Ens ajudes a fer-ho possible?

Escola Carrilet

A project of

Created in

0
seconds
156
Pledges
4.790€
From 4.000€
Contribute to the project

Choose your reward

LA NOSTRA HISTÒRIA

L'Escola Carrilet de Palafrugell començava a caminar el 2003-2004, ara fa 10 anys.

Queda lluny aquell temps en que 40 alumnes i 3 mestres començàvem a fer camí. Avui som 420 alumnes i més de 31 mestres.

Queda lluny aquell temps on la biblioteca eren només els llibres que les mestres havien portat de casa i on enlloc de taules i cadires hi havia capses folrades de paper i coixins per terra. Ara tenim una ben dotada biblioteca.

Queda lluny quan a l'escola venia un sol voluntari. Avui passen més de 40 persones cada curs per col·laborar i explicar-nos experiències i pensaments.

Ens agrada haver crescut com ho hem fet.

Des de fa sis anys dediquem un temps cada curs a treballar un projecte col·lectiu, en el que participa tota l'escola (des de P3 fins a 6è) i on s'implica la comunitat educativa, entitats i persones de la vila. Aquests projectes sempre estan relacionats amb l'entorn proper, tenen projecció dins el poble.

EL NOSTRE PROJECTE

Aquest curs volem aprofitar que l'escola fa 10 anys per a elaborar col·lectivament un llibre que reculli la nostra petita-gran història i la nostra manera de treballar: participativa, arrelada a l'entorn, integradora, solidària...

Aquest llibre formarà part del projecte col·lectiu d'enguany: l'Educació a Palafrugell.

Volem engrescar a alumnes, mestres, pares, voluntaris, entitats socials i culturals, tothom que al llarg d'aquests anys ha participat en la nostra escola: volem que sigui el nostre llibre.

I sobretot ens agradarà que els nens i les nenes prenguin consciència de la realitat de la nostra escola; que se n'adonin que treballant de forma cooperativa i col·laborant junts som capaços d'aconseguir qualsevol repte que ens proposem: fer un llibre!

A QUÈ DESTINAREM LES VOSTRES APORTACIONS

Els diners els destinarem a l'edició i publicació del llibre.

CALENDARI PREVIST

Maig 2014: el llibre estarà a punt per imprimir.

Juny 2014: presentació oficial del llibre a la biblioteca de l'escola amb la presència del regidor d'educació i cultura de l'Ajuntament de Palafrugell.

Les recompenses es lliuraran al mateix acte de presentació del llibre o a la nostra escola durant el mes de juny.

FAQ

There are none published yet.

Do you have any other queries or questions?

Ask the author

5 comments

If you are already a sponsor, please Log in to comment.

 • Josep Berenguer

  Josep Berenguer

  over 9 years

  Hola bon dia

  La nostre proposta de col.laboració és imprimir el seu llibre a la nostre empresa d'arts gràfiques INOM,S.A., amb un important decompte sobre pressupost.

  Si els interessa ens poden contacatar a: [email protected], 610403672.

  Gràcies

 • Escola Carrilet

  Escola Carrilet
  Author

  almost 10 years

  Si et sembla bé, ens dius la data que vas fer l'ingrés i amb quin nom vas entrar. Ens dius també a quina adreça vols que ho comuniquem.

  Quan s'avisi a tothom, nosaltres ens encarregarem de notificar-t'ho també a la nova adreça (mentrestant ens posarem en contacte amb els gestors de Verkami per saber si es pot fer d'alguna altra manera).

 • David

  David

  about 10 years

  Que podem fer per rectificar l`adreça electronica que vam donar al fer dues aportacions?

 • Escola Carrilet

  Escola Carrilet
  Author

  about 10 years

  Podeu passar per secretaria i ho podreu fer des d'allà.

 • MARTA

  MARTA

  about 10 years

  Els pares que no tenen conexió a Internet i vulguin fer una aportació o podrien fer a l'escola ? És una observació que us faig si l'escola pot posar a disposició un ordinador per la gent que vulgui fer una aportació i no tingui internet.

We use our own cookies to provide website functionality and third party cookies to analyze traffic and serve targeted advertisements based on your surfing habits. You can accept all cookies by clicking “Accept” or obtain more information and set your preferences here.